Zapowiedz meczu Futsal Ekstraklasa:
Zapowiedz meczu 20.Kolejki Ekstraklasy Futsalu 02.04.16r.Sobota godzina 18:00 Hala: ul. Kłodnicka 95, 41-706 Ruda Śląska - Halemba
Gwiazda Ruda Śląska - REKORD BIELSKO-BIAŁA
Już w sobotę nasi piłkarze wrócą do Ligi po reprezentacji nasza reprezentacja w pierwszym meczu barażowym zremisowali z reprezentacją Kazachstanu 1-1 czyli awans do mistrzostw świata jest jeszcze realny ale mecz rewanżowy będzie dla nas ciężki ale wierzymy w naszą reprezentacje że wywalczymy awans do mistrzostw świata ale teraz wracamy do meczu ligowego rywalem biało zielonych będzie ekipa z Rudy Śląskiej w pierwszym meczu obu drużyn padł wynik 6-2 obie ekipy spotkały się w Pucharze Polski w meczu w Rudzie Śląskiej nasi piłkarze przegrali po dogrywce 2-1 ale los się nam obrócił ponieważ w ekipie naszego rywala wystąpiło 3 zawodników z poza Unii Europejskiej a według przepisów może grać dwóch zawodników i tak nasz zespół dostał walkowera nasi rywale przed rundą rewanżową doszło do zmiany trenera Tomasza Klimasa zastąpił znany nam trener Adam Kryger który był szkoleniowcem bielskiego rekordu zdobył z naszym klubem mistrzostwo polski i uzyskał awans do dalszej rundy w lidze mistrzów ale niestety kolejny sezon w lidze nam się nie udał kontuzje dwóch naszych dobrych piłkarzy Pawła Machury i Douglas Neutzling Ferreira nie udało nam się obronić tytułu i tak zajęliśmy 3 miejsce do drużyny ekipy z Rudy Ślaskiej dołączył znany nam bramkarz Krystian Brzenk który występował przez lata w naszym zespole nasi rywale po 19 kolejce zajmują ostatnią lokatę w 19 meczach uzbierali 9 punktów z tego się zebrało 2 zwycięstwa 3 remisy i doznając 14 porażek a bilans bramkowy wynosi 34 strzelone i 73 stracone w ostatniej kolejce nasi rywale podejmowali ekipę z Chojnic niestety nie udało się wygrać i przegrali wysoko 6-2 i tym samym niestety będą już pierwszym spadkowiczem który niestety opuści ligę naszym rywalom pozostanie tylko walcz o honor zaś nasi piłkarze po 19 meczach zajmują 2 lokatę i tak w 19 meczach zdobyliśmy 28 punktów z tego się zebrało 11 zwycięstw 5 remisów i doznając 3 porażek nasi piłkarze w ostatniej kolejce podejmowali ekipę z Katowic i tak po dobrym meczu pokonaliśmy rywala 6-1 ale teraz przed nami 3 ważne mecze ponieważ tylko dwa punkty tracimy do lidera ze Zduńskiej i mamy szanse na 1 lokatę ale trzeba na początku pokonać nieobliczalną Gwiazdę i czekać na wynik ze Zduńskiej gdzie nasi rywale podejmą ekipę z Katowic a po meczu z Gwiazdą będzie reprezentacja i mecz rewanżowy po po tym meczu mecz na szczycie w Bielsku Białej zawita ekipa z Zduńskiej Woli czyli mamy nadzieje że w sobotę zrobimy pierwszy krok do pierwszego miejsce a później będziemy się patrzeć 2 kolejne ważne spotkania !!!
Dane klubu:
Rok powstania: 2000r.
Barwy klubowe: żółte-niebieskie,
Adres hali: ul. Kłodnicka 95, 41-706 Ruda Śląska - Halemba,
Adres do korespondencji: ul. Burszki 7, 41-706 Ruda Śląska
Telefon/fax.: 504 197 289
E-mail: gwiazda@srsgwiazda.pl
Internet: www.srsgwiazda.pl
Prezes: Arkadiusz Grzywaczewski
Rzecznik Prasowy: Marta Czulak (marta.czulak@srsgwiazda.pl)
Kadra Zespołu sezon 2015/16r.
Bramkarze:
2.Aleksander Waszka,