Więcej Futsalu w TV

Nowy rok rozpoczynamy z przytupem. Aż dwa mecze pierwszej po świątecznej przerwie kolejki będą transmitowane w telewizji, a właściwie nawet dwóch.

Najpierw, spotkaniem Pogoni i Rekordu Futsal Ekstraklasa zadebiutuje na antenie SportKlubu Dwa dni później, zgodnie z tradycją, mecz w poniedziałkowy wieczór pokaże Orange Sport. Tym razem główny partner medialny rozgrywek pokaże pojedynek GAF Gliwice - AZS UŚ Katowice.

- Jak wiemy umowa z Orange Sport wygasa z końcem sezonu, dlatego konieczne jest szukanie innych rozwiązań w kwestii transmisji na przyszłość. Jednym z nich może być współpraca z kanałem SportKlub - wyjaśnia Marek Homa, odpowiedzialny w spółce za tematy związane z mediami. - Transmisja ze Szczecina będzie formą próby dla obu stron. Cieszymy się, że SportKlub wyraził chęć współpracy z Futsal Ekstraklasą zarówno dziś jak i w przyszłości.

Czy kibice futsalu mogą liczyć na większą dawkę futsalu w telewizji? - Na chwilę obecną koncentrujemy się na transmisji ze Szczecina, natomiast nie można wykluczyć kolejnych w SportKlubie, nawet w bieżącym sezonie. Ze swojej strony chciałbym, by jeszcze przed końcem tego sezonu znany był główny nadawca telewizyjny Futsal Ekstraklasy na sezon 2016/2017 - dodaje Marek Homa.

Foto: Paweł Mruczek