Reprezentacja Polski w Futsalu:

Dwóch zawodników Rekordu stanie przed szansą gry, której stawką jest awans na futsalowe MŚ.

22 marca br., w Szczecinie nasza reprezentacja rozegra pierwsze z barażowych spotkań do futsalowych Mistrzostw Świata, które odbędą się na przełomie września i października w Kolumbii. „Biało-czerwoni” staną przed nie lada wyzwaniem, jako że ich rywalami w dwumeczu będą brązowi medaliści zakończonych niedawno turnieju UEFA Futsal EURO – reprezentanci Kazachstanu (aktualnie 9. miejsce w światowym rankingu). Na przedmeczowe zgrupowanie, które rozpocznie się 14 marca w Policach, selekcjoner reprezentacji Polski – Andrzej Bianga, powołał osiemnastu zawodników, w tym dwójkę graczy z naszego klubu – Michała Marka i Bartłomieja Nawrata.

Oprócz „rekordzistów” powołania otrzymali: Rafał Krzyśka i Adrian Pater (AZS US Katowice), Igor Sobalczyk i Daniel Krawczyk (Gatta Active Zduńska Wola), Robert Gładczak i Mikołaj Zastawnik (Clearex Chorzów), Tomasz Lutecki i Maciej Mazgajski (GAF Omega Gliwice), Michał Kubik, Mateusz Jakubiak i Dominik Solecki (Pogoń ’04 Szczecin), Tomasz Kriezel i Sebastian Wojciechowski (Red Devils Chojnice) oraz Marcin Mikołajewicz (FC Toruń), Kamil Kaczmar (KGHM Euromaster Chrobry Głogów) i Maciej Foltyn (Red Dragons Pniewy). Z tego grona wyłoniona zostanie czternastka, która wyjdzie na mecz przeciwko Kazachom. Spotkanie rewanżowe odbędzie się 12 kwietnia w Ałmatach.

Tadeusz Paluch

Źródło: pzpn.pl/www.bts.rekord.com.pl