Reprezentacja Polski w Futsalu:

Pierwsza reprezentacja kraju na początku grudnia br. weźmie udział w mini-turnieju we Włoszech. „Biało-czerwoni” konkurować będą z reprezentacją Holandii oraz gospodarzami zawodów-aktualnymi mistrzami Europy. Trener kadry narodowej – Andrea Bucciol, powołał „pod broń” 14-stu zawodników, w tym dwóch graczy Rekordu – Artura Popławskiego i Bartłomieja Nawrata. Pierwszym turniejowym rywalem Polaków będą „Oranje”, a mecz rozegrany zostanie 1 grudnia br. w Montesilvano. Dwa dni później, w Lanciano, nasi zawodnicy staną do konfrontacji z Italią, z którą konkurować będą również w grupie eliminacyjnej do finałów EURO Futsal 2016, w marcu przyszłego roku w Krośnie.

Skład kadry na turniej we Włoszech:
Bramkarze: Bartłomiej Nawrat (REKORD BIELSKO-BIAŁA), Michał Widuch (GAF Jasna Gliwice),
Zawodnicy z pola: Piotr Łopuch i Mariusz Seget (Clearex Chorzów), Michał Wojciechowski i Marcin Mikołajewicz (FC Toruń), Marcin Kiełpiński i Dominik Śmiałkowski (GAF Jasna Gliwice), Igor Sobalczyk i Daniel Krawczyk (GATTA ACTIVE ZDUŃSKA WOLA), Artur Popławski (REKORD BIELSKO-BIAŁA), Michał Kubik (Pogoń ’04 Szczecin), Paweł Budniak (Wisła Krakbet Kraków), Dominik Solecki (Red Dragons Pniewy).

Trener Gerard Juszczak powołał 14 zawodników na towarzyski dwumecz reprezentacji U-21 z rówieśnikami z Belgii.

Mecze z młodzieżówką Belgii odbędą się 30 listopada i 1 grudnia w Pile (początek obu spotkań o godz. 18:00) w Hali Sportowo-Widowiskowej miejscowego MOSiR przy ul. Żeromskiego 90. Na obiekcie tym w połowie października rozegrano towarzyski pojedynek pomiędzy drugoligowym Credo Futsal Piła a Herthą BSC Berlin. Mecz cieszył się olbrzymim zainteresowaniem - konfrontacja przyciągnęła na trybuny ponad tysiąc widzów!

W kadrze znaleźli się m.in. Łukasz Biel i Michał Marek, co może sugerować, że nie znajdą się oni w składzie pierwszej reprezentacji na sparingi z Włochami i Holandią, które zostaną rozegrane w podobnym terminie. Nie ma za to u Gerarda Juszczaka pewnego dotąd punktu drużyny - Krystiana Antczaka. Zawodnik Cityzen Poznań był już powołany przez Andreę Bucciola na Turniej Czterech Narodów w Kwidzynie, jednak zagrał tylko kilka minut w jednym z trzech meczów.

Powołania U-21 na towarzyski dwumecz z Belgią (Piła 30.11-1.12.2014r.)
Bramkarze: Kamil Lasik (Wisła Krakbet Kraków), Damian Purolczak (Clearex Chorzów).
Zawodnicy z Pola: Paweł Barański, Krzysztof Piskorz (obaj AZS UŚ Katowice), Łukasz Biel, Michał Marek (obaj REKORD BIELSKO-BIAŁA), Marek Bugański (Pogoń 04 Szczecin), Tomasz Golly, Mateusz Omylak (obaj Clearex Chorzów), Mateusz Jedliński (KS Gniezno), Tomasz Kriezel (Red Devils Chojnice), Andrzej Musiał (Solne Miasto Wieliczka), Adam Wachoński (Red Dragons Pniewy), Mikołaj Zastawnik (Wisła Krakbet Kraków).