III Liga Śląsko-Opolska: Rekord zagra w Memoriale Mazura 16.01.2016r.

Przed rokiem nasi futboliści również inaugurowali zimowe przygotowania startem w halowym turnieju.

Wówczas „biało-zieloni” triumfowali w stawce sześciu drużyn rywalizujących w charytatywnym przedsięwzięciu – „Krapkowice Cup”. Tym razem nasi piłkarze wezmą udział w prestiżowych zmaganiach w Sosnowcu, które odbędą się 16 stycznia br. (sobota), w hali przy ul. Żeromskiego. Prestiż zawodów wynika m.in. z faktu, iż będzie to już 21. edycja Memoriału Włodzimierza Mazura. Tradycja tradycją, ale warto wspomnieć także samą postać Patrona dorocznego turnieju halowego. Włodzimierz Mazur (1954-1988) przez jedenaście sezonów występował z barwach sosnowieckiego Zagłębia, z którym dwukrotnie zdobył Puchar Polski oraz tytuł króla strzelców w 1977 roku, z 17. golami na koncie. 23 razy wystąpił w reprezentacji Polski (w tym na MŚ w 1978 roku), strzelając dla „biało-czerwonych” trzy bramki.

Zaproszenie aktualnie 3. zespołu rozgrywek I-ligowych – Zagłębia Sosnowiec – przyjęli: Raków Częstochowa (3. miejsce w II lidze), Olimpia Elbląg (lider III podlasko-warmińsko-mazurskiej) i bielski Rekord (wicelider III ligi śląsko-opolskiej). W ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji Memoriału zwyciężyli gospodarze przed Sandecją Nowy Sącz i Sarmacją Będzin. Program sportowy tegorocznej rywalizacji przedstawia się następująco:

godz.10:30 Zagłębie Sosnowiec – REKORD BIELSKO-BIAŁA

godz.11:00 Raków Częstochowa – Olimpia Elbląg

godz.12:00 Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa

godz.12:30 REKORD BIELSKO-BIAŁA – Olimpia Elbląg

godz.13:30 Raków Częstochowa – REKORD BIELSKO-BIAŁA

godz.14:10 Zagłębie Sosnowiec – Olimpia Elbląg

Dzień wcześniej „biało-zieloni’ rozegrają pierwszą tej zimy grę sparingową, a rywalem bielszczan będzie Drzewiarz Jasienica. Start w sosnowieckich zmaganiach halowych oraz piątkowy test-mecz z czwartoligowcem na własnym boisku będzie dobrą okazją dla trenera Wojciecha Gumoli do sprawdzenia dyspozycji zawodników ścisłej kadry „rekordzistów” oraz aspirujących do gry w drużynie seniorskiej wychowanków na wstępie zimowych przygotowań.

Żródło: Tadeusz Paluch www.bts.rekord.com.pl