Turniej Państw Wyszehradzkich – dzień I -III dzień

W Tychach rozpoczął się doroczny turniej z udziałem futsalowych reprezentacji: Czech, Słowacji, Węgier i Polski. Obok pierwszych reprezentacji rywalizują także drużyny młodzieżowe (U-21).

Program turnieju:

Środa - 2.09.2015 r.

godz.10:00 Węgry U-21 - Słowacja U-21 2:5!!!

godz.12:00 POLSKA U-21 - Czechy U-21 7:2!!!

Gole dla Polski: Biel - 3, Szypczyński, Barański, Rau, Hyży po 1

Polska: Lasik (Kałuża) - Barański, Szypczyński, Rau, Pasierb, Hyży, Biel, Musiał, Ślęczka, Krzymiński, Rau, Hoły, Raubo

Przed rokiem młodzi Polacy pokonali w Brnie po zaciętej potyczce gospodarzy turnieju 5:3. Tym razem „biało-czerwoni” błyskawicznie pozbawili rywali nadziei na udany rewanż. Aż trzy gole dla gospodarzy zdobył „rekordzista” –Łukasz Biel, a jedno bramkowe trafienie zanotował wychowanek naszego klubu – Michał Hyży. Warto również odnotować reprezentacyjny debiut w kadrze U-21 młodego golkipera Rekordu – Michała Kałuży, który pojawił się na boisku pod koniec spotkania.

godz.14:30 Węgry "A" - Słowacja "A" 3:1!!!

godz.17:00 Polska "A" - Czechy "A" 2:5!!!

2:5 36min.11.Michal Mareš (Czechy),

POLSKA: 1.Maciej Foltyn - 2.Michał Kubik, 5.Robert Gładczak, 8.Dominik Solecki, 11.Rafał Franz. Grali także: 12.Rafał Krzyśka - 3.Kamil Kmiecik, 4.Adrian Pater, 6.Mikołaj Zastawnik, 7.Paweł Budniak, 9.Igor Sobalczyk, 10.Daniel Krawczyk, 13.Tomasz Kriezel, 15.Sebastian Wojciechowski.
Czechy: 1.Libor Gerčák - 2.David Cupák, 6.Roman Mareš, 7.Lukáš Rešetár, 11.Michal Mareš. Grali także: 16.Ondřej Vahala - 3.Jiří Novotný, 5.Michal Kovács, 8.Radim Záruba, 9.Michal Holý, 10.Michal Seidler, 13.Zdeněk Sláma, 14.Jan Janovský, 18Michal Belej.
Żółta kartka: - 5.Michal Kovács (Czechy),
Sędziowali: Mário Belavý (Słowacja) i Mátyás Viczián (Węgry).

W reprezentacji Czech wystąpili zawodnicy grający w Polsce - Michal Holý (Red Devils Chojnice) i Jan Janovský (Rekord Bielsko-Biała).

Nie udał się start reprezentantom Polski w tyskim turnieju. Już w 50 sekundzie meczu  Macieja Foltyna pokonał Roman Marešz bliska kończąc akcję swojego zespołu. Jak pokazały kolejne minuty Czesi byli dziś poza zasięgiem naszej drużyny, w pełni kontrolując przebieg tego spotkania. Nadzieje na korzystny rezultat odżyły po indywidualnej akcji i bramce Daniela Krawczyka w końcówce pierwszej połowy. Ale już pierwsze dwie minuty drugiej części gry w zasadzie rozstrzygnęły to spotkanie - dwukrotnie do naszej bramki piłkę skierował Lukaš Rešetar. Nam na pocieszenie pozostał fakt, że swoją grę zaakcentował zdobyciem gola rekordzista - Rafał Franz, często w drugiej połowie rywalizujący z innym przedstawicielem naszego klubu -Janem Janovskym. Wynik pod koniec spotkania ustalił drugi z braci Mareš -Michal, pieczętując zasłużoną wygraną swojej drużyny.

Czwartek - 3.09.2015 r.

godz.10:00 Słowacja U-21 - Czechy U-21 7:4!!!

godz.12:00 Polska U-21 - Węgry U-21 4:2!!!

Gole: Olczak - 2, Biel, Szypczyński po 1

Polska: Lasik - Barański, Szypczyński, Rau, Pasierb, Hyży, Biel, Musiał, Ślęczka, Krzymiński, Hoły

"Biało-czerwoni" podtrzymali zwycięską passę. Na listę strzelców ponownie wpisał się "rekordzista" - Łukasz Biel.Wychowanek bielskiego klubu trafił do meczowego protokołu z jeszcze jednego powodu. W trakcie spotkania upomniany został żółtą kartką, a ponieważ we wczorajszym meczu z Czechami ukarano bielszczanina w identyczny sposób, jutrzejszą potyczkę z rówieśnikami obejrzy jedynie z perspektywy trybun.

6:2 37min.13.Ádám Hosszú (Węgry)
POLSKA: 12.Rafał Krzyśka - 2.Michał Kubik, 5.Robert Gładczak, 8.Dominik Solecki, 11.Rafał Franz. Grali także: 1.Maciej Foltyn - 3.Kamil Kmiecik, 4.Adrian Pater, 6.Mikołaj Zastawnik, 7.Paweł Budniak, 9.Igor Sobalczyk, 10.Daniel Krawczyk, 13.Tomasz Kriezel, 15.Sebastian Wojciechowski.
Węgry: 1.Csaba Tihanyi - 3.Bence Klacsák, 4.Péter Németh, 10.Ákos Harnisch, 11.Zoltán Dróth. Grali także: 12.Gyula Tóth - 5.Péter Komáromi, 6.János Trencsényi, 7.Ádám Vas, 8.Szeghy Szabolcs, 9.János Rábl, 13.Ádám Hosszú, 14.István Gál, 15.Richárd Dávid.
Żółte kartki: 2.Michał Kubik, 4.Adrian Pater (Obaj POLSKA) - 15.Richard Dávid, 6.Janos Trencsényi, 10.Akos Harnisch, 4.Peter Németh (Wszyscy Węgry),
Czerwone kartki: János Rábl (35. minuta, Węgry, za obrazę sędziego), Richárd Dávid (38. minuta, Węgry, za drugą żółtą).

Piątek - 4.09.2015 r.

godz.10:00 Węgry U-21 - Czechy U-21 1:3!!!

godz.12:00 POLSKA U-21 - Słowacja U-21 2:0!!!

Gole: Szypczyński i Hoły po 1

Jak przed rokiem nasza "młodzieżówka" okazała się najlepsza wśród 21-latków. W jej składzie wystąpili dwaj przedstawiciele Rekordu - Łukasz Biel Michał Kałuża oraz wychowanek naszego klubu - Michał Hyży.

godz.14:30 Węgry - Czechy 0:6!!!

Jedną z bramek dla reprezentacji Czech zdobył "rekordzista" - Jan Janovsky.

godz.17:00 POLSKA – Słowacja 1:1!!!

04.09.2015 Piątek godzina 17:00 - Tychy (Hala Sportowa Tychy)
POLSKA -
Słowacja 1:1!!!
0:1 33min.3.Dušan Rafaj (Słowacja),
1:1 34min.15.Sebastian Wojciechowski (POLSKA),

POLSKA: 12.Rafał Krzyśka - 2.Michał Kubik, 5.Robert Gładczak, 8.Dominik Solecki, 11.Rafał Franz. Grali także: 1.Maciej Foltyn - 3.Kamil Kmiecik, 6.Mikołaj Zastawnik, 7.Paweł Budniak, 9.Igor Sobalczyk, 10.Daniel Krawczyk, 13.Tomasz Kriezel, 15.Sebastian Wojciechowski.

Słowacja: 12.Milan Herko - 2.Marek Belaník, 4.Martin Směřička, 11.Marián Hudek, 15.Marko Hudáček. Grali także: 1.Peter Brndiar, 3.Dušan Rafaj, 5.Gabriel Rick, 6.Tomáš Drahovský, 8.Martin Zdráhal, 9.Peter Kozár, 10.Juraj Višváder, 13.Adam Zdráhal, 14.Marek Bahna.

Żółte kartki: 2.Michał Kubik, 11.Rafał Franz (Obaj POLSKA) - 8.Martin Zdráhal, 5.Gabriel Rick, 6.Thomas Drahovský (wszyscy Słowacja).
Sędziowali: Mário Belavý (Słowacja), Seweryn Dębowski (Polska).

W drugim dzisiejszym meczu Czechy wygrały w Węgrami 6:0 i dzięki remisowi Słowacji wygrali cały turniej.

Tabela:
1.Czechy 3m.6pkt.11:5br.
2.POLSKA 3m.4pkt.9:8br.
3.Słowacja 3m.4pkt.5:4br.
4.Węgry 3m.3pkt.5:13br.

Polacy ukończyli zmagania na drugim miejscu w turnieju. W konfrontacji ze Słowakami częstokroć nerwy brały górę nad emocjami, których i tak nie brakowało, po w sumie niezłej grze obu drużyn. Z kilku dobrych okazji dla gości najlepszą był rzut karny z pierwszej części meczu (18. min.), wybroniony przez Rafała Krzyśkę. Po drugiej stronie centymetrów do szczęścia zabrakło Dominikowi Soleckiemu. Słowakom udało się wyjść na prowadzenie po golu Duszana Rafajaw 33. minucie. Na odpowiedź "biało-czerwonych" nie trzeba było długo czekać. Efektownie, z "ruletą" do wyrównania doprowadził Sebastian WojciechowskiRafał Franz tym razem nie trafił do bramki rywali, niemniej jego nazwisko znalazło się w protokole sędziowskim, po obejrzeniu żółtej kartki. Całe zawody wygrali Czesi, na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentacja Słowacji, na czwartej Węgrzy.

Relacje po meczowe: Tadeusz Paluch/Marek Homa

Wszystkie turniejowe spotkania odbywają się w tyskiej hali sportowej przy al. J Piłsudskiego 20, wstęp – bezpłatny.