Futsal: Reforma rozgrywek od sezonu 2017/18?

Futsal: Reforma rozgrywek  od sezonu 2017/18?

Polski Związek Piłki Nożnej prawdopodobnie przychyli się do powiększenia Futsal Ekstraklasy do 14 zespołów, ale od sezonu 2017/2018. Decyzja taka zostanie podjęta, jeśli spółka (w trybie pilnym) przekaże futbolowej centrali projekt nowego regulaminu, tak aby przed okresem urlopowym mógł być on zatwierdzony przez Zarząd PZPN. Tym samym w sezonie 2016/2017 Futsal Ekstraklasa nadal liczyć będzie 12 zespołów.

logofutsalekstraklasaPrzed kolejnymi rozgrywkami ligowymi rozważany był także temat liczby obcokrajowców spoza UE. Zmiana aktualnego zapisu, mówiącego o jednym obcokrajowcu przebywającym na boisku na dwóch wpisanych do protokołu, nie spotkała się z przychylnością PZPN. Zdaniem piłkarskiej centrali trudno byłoby przeforsować taki pomysł, gdy równolegle na „trawie” będzie mógł przebywać na placu gry tylko jeden taki zawodnik.

I jeszcze dobra wiadomość dla klubów rywalizujących na parkiecie o tytuł Mistrza Polski. W sezonie 2016/2017 połowa kosztów obsługi sędziowskiej w meczach Futsal Ekstraklasy zostanie pokryta przez Polski Związek Piłki Nożnej.