Reprezentacja Polski w Futsalu:
TRENERZY PODALI SIĘ DO DYMISJI!!!
Andrzej Bianga i Błażej Korczyński złożyli dymisję na ręce obecnego na meczu w Kazachstanie wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Jana Bednarka.
W związku z brakiem osiągnięcia celu, jakim był awans na Mistrzostwa Świata, sztab szkoleniowy polskiej reprezentacji podał się do dymisji. Została ona złożona na razie ustnie, jednak pod koniec tego tygodnia lub na początek przyszłego złożony ma zostać także oficjalny papier. Oczywiście dymisja nie musi zostać przyjęta przez Zarząd PZPN, ale - jak powiedział trener Andrzej Bianga - było to naturalne i honorowe rozwiązanie.
Za kadencji Andrzeja Biangi Polacy rozegrali 11 meczów. 5 z nich zakończyło się zwycięstwem biało-czerwonych (z Rumunią i Norwegią w grupie eliminacyjnej Mistrzostw Świata, dwukrotnie z Anglikami w sparingach oraz z Węgrami na Turnieju Państw Wyszehradzkich), 4 - porażkami (z Czechami, Portugalią, Hiszpanią i Kazachstanem), a 2 - remisami (ze Słowacją i Kazachstanem). Bilans bramek z tych spotkań to 33 gole strzelone i 36 straconych.
Żródło: www.futsal.polska.pl
Napisał: Jakub Mikluski