Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U-20) w futsalu – Gliwice, 18-20.12.2015 r. Dzień I i II

"Rekordziści" z awansem do ćwierćfinału! Poniżej wyniki pierwszego i drugiego dnia turnieju finałowego MMP 20-latków,
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U-20) w futsalu – Gliwice, 18-20.12.2015 r.
Piątek – 18.12.2015 r., eliminacje w grupie A (Dzień I)

godz.13:00 Junior Hurtap Łęczyca – TAF Toruń 0:4 (0:4)

godz.13:50 REKORD BIELSKO-BIAŁA – GSF Gliwice 3:4!!! (0:4)

Gole dla Rekordu: 17min.Michał Czernek 19min.Damian Hilbrycht, 19min.Michał Hyży

REKORD: Michał Kałuża Robert Jastrzębski- Szymon Szymański, Jan Dudek, Michał Czernek, Mateusz Kubica, Michał Hyży, Łukasz Skipioł, Szymon Tutaj, Damian Hilbrycht, Tomasz Bernat, Krzysztof Skrzypiec, Filip Balcarek, Igor Borowicz.
II Trener: Piotr Jaroszek.

Opinia trenera – Piotr Szymura: - Tak słabo grającego Rekordu w mistrzostwach U-20 jeszcze nigdy nie widziałem. GSF zasłużenie osiągnął wysokie prowadzenie jeszcze przed przerwą. To co określiłem jako najsłabsza połowa w wykonaniu „rekordzistów” w historii, to było równocześnie chyba najlepsze dwanaście minut w wydaniu gliwiczan. Mimo tego niekorzystnego obrotu wierzyłem, że można jeszcze odwrócić losy spotkania. Młodzieżowy futsal notował już takie przypadki. I było tego blisko! Dodam blisko wyrównania, bo na nic więcej nie zasłużyliśmy. Przy stanie 3:4 mieliśmy jeszcze dwie, trzy znakomite okazje bramkowe – niestety niewykorzystane.

Grupa B: BSF Bochnia, UMCS Lublin, Clearex Chorzów, Nbit Gliwice

Grupa C: GKS Futsal Tychy, Euromaster Chrobry Głogów, MKF Solne Miasto Wieliczka, Mściwoj Vamos Gdańsk

Grupa D: Unisław Team PBDI, AZS UG Gdańsk, GAF Gliwice, AZS UEK Kraków.

Sobota – 19.12.2015 r., eliminacje w gr. A (dzień II),
Junior Hurtap Łęczyca – GSF Gliwice 5:2 (3:1)
godz.8:50 REKORD BIELSKO-BIAŁA – TAF Toruń 4:0!!! (3:0)

Gole dla Rekordu: 10min.Michał Hyży, 11min.Szymon Szymański, 11min.Michał Czernek, 13min.Krzysztof Skrzypiec

II Trener: Piotr Jaroszek.

Opinia II trenera – Piotr Jaroszek: - Po chłopakach widać było, że wczorajsza porażka dała im do myślenia. Jednak dobrze zareagowali na sytuację, wyszli na boisko należycie zmotywowani i już po rozgrzewce byliśmy dobrej myśli w kontekście ich postawy. Tylko początek meczu był w miarę wyrównany, później już zagraliśmy bardzo agresywnie, co przełożyło się na rezultat. Piłkarsko przewyższaliśmy naszych rywali. Po tej wygranej mamy niecodzienną sytuację w grupie – cztery zespoły mają po trzy zdobyte punkty. Popołudniowa seria zapowiada się więc bardzo ciekawie.

godz.14:40 TAF Toruń – GSF Gliwice 6:1 (1:1)

godz.15:30 REKORD BIELSKO-BIAŁA – Junior Hurtap Łęczyca 3:2!!! (2:1)

Gole dla Rekordu: 3 min.Szymon Szymański , 11min.Łukasz Skipioł, 18min.Michał Hyży

II Trener: Piotr Jaroszek.

Bielszczanie z awansem do 1/4 finału, po zajęciu pierwszego miejsca w grupie A! W niedzielnym (godz. 9:00) ćwierćfinale rywalem Rekordu będzie ekipa UMCS Lublin.

Opinia trenera – Piotr Szymura: - Pokazaliśmy dziś kawałek charakteru i może dobrze, że zdarzyła nam się ta wczorajsza porażka? Przez to każdy dzisiejszy mecz był dla nas niczym finał. A po potyczce z Hurtapem nie zmieniam zdania, że zgodnie z przewidywaniami był to dla nas najgroźniejszy rywal. Ale pokazaliśmy, że jesteśmy prawdziwą drużyną, zespołem, który może zajść daleko w turnieju. Na razie cieszymy się z awansu do ćwierćfinału! Dobrze weszliby w mecz z ekipą z Łęczycy. I szkoda tylko nerwowej końcówki, np. przy przedłużonym rzucie karnym rywali. Ale taka już jest specyfika młodzieżowego futsalu. Wprawdzie awans gwarantował nam także remis, ale chcieliśmy wygrać całe spotkanie.

Bieżące relacje z turnieju znajdziecie na futsalmmp.pl oraz lajfy.com.

Żródło: www.bts.rekord.com.pl / www.futsalmmp.pl./ www.lajfy.com.