Jesienny bilans biało-zielonych III Liga:

Garść jesiennych statystyk trzecioligowców Rekordu.

1 – tylko jednej porażki doznał nasz zespół w minionej rundzie, przegrywając 0:1 wyjazdową konfrontację z Pniówkiem Pawłowice Śląskie

1 – miejsce zajmuje Rekord w statystyce spotkań rozegranych u siebie – 22 punkty (7 wygranych i 1 remis)

1 – raz bielszczanie wystąpili w innych niż tradycyjne „biało-zielone” barwy, przeciwko Grunwaldowi Ruda Śląska zagrali w strojach …czerwonych

1 – gola bielszczanie zdobyli w drugim kwadransie (16-30 minuta) 15-stu spotkań ligowych

2 – aktualna pozycja naszego zespołu w tabeli III ligi śląsko-opolskiej

2 – razy bielszczanie karani byli czerwonymi kartkami (w konsekwencji dwóch żółtych), przedwcześnie plac gry opuścili – Łukasz Szędzielarz i Szymon Szymański

3 – mecze z udziałem Rekordu kończyły się wynikiem bezbramkowym

3 – spotkania bez kartkowego napomnienia zaliczyli nasi futboliści

4 – raz w historii klubu zespół sięgnął po Puchar Polski na szczeblu bielskiego podokręgu BOZPN

4 – asyst (najwięcej z drużyny) tzw. drugiego stopnia ma na koncie Marek Profic

4 – wyjazdowe remisy (najwięcej w lidze) odnotował nasz zespół

5 – bramek zaaplikowali „rekordziści” LKS-owi Bełk w swoim najskuteczniejszym występie, w tym starciu bielszczanie stracili najwięcej goli w jednym meczu – 2

5 – żółtych kartek zgromadził jesienią Michał Bojdys

5 – bramkowych asyst zaliczyli – Mieczysław Sikora i Mateusz Kubica

6 – meczów z rzędu bez utraty gola zaliczył bramkarz Rekordu – Krzysztof Żerdka

6 – tyle goli straciła najbardziej szczelna w lidze defensywa Rekordu

7 – „młodzieżowców” wzięło udział (w dłuższym lub krótszym wymiarze) w meczach III-ligowych

7 – tyle bramek strzelili „biało-zieloni” rywalom w ostatnim kwadransie gry (stracili jednego)

7 – punktów ugrali „rekordziści” w spotkaniach derbowych z Podbeskidzie II, BKS Stal i LKS Czaniec

8 – tylekroć pojawiał się na boisku wchodząc z ławki rezerwowych - Adrian Olszowski

8 – goli dla Rekordu padło po tzw. stałych fragmentach gry

8 – lokata naszej drużyny w rankingu wyjazdowym

9 – przez tyle kolejek „rekordziści” plasowali się na pozycji lidera rozgrywek

9 – ligowych zwycięstw zanotowali piłkarze Rekordu

11 – oczek w tzw. punktacji kanadyjskiej ma najskuteczniejszy z „rekordzistów” – Mateusz Kubica (6 goli + 5 asyst)

13 – „rekordzistów” wpisało się na listę strzelców

13 – spotkań ligowych i pucharowych „na zero z tyłu” zaliczyła bielska defensywa

20 – to dodatnia i najlepsza w lidze różnica bramkowa

22 – piłkarzy wystąpiło w zespole Rekordu w ligowych meczach rundy jesiennej

26 – spotkań ligowych, PP i sparingowych rozegrał nasz zespół w II półroczu bieżącego roku

32 – punkty widnieją w dorobku Rekordu na finiszu pierwszej części sezonu 2015/2016

37 – żółtych kartek, tylekroć upominani byli przez arbitrów nasi zawodnicy

41 – goli zdobyli „biało-zieloni” w tej części roku, w meczach ligowych (26) i pucharowych (15)

225 – średnio co tyle minut bielszczanie tracili gola w lidze

1350 – minut (komplet) spędził boisku kapitan drużyny – Dariusz Rucki, który jako jedyny wystąpił we wszystkich jesiennych spotkaniach o punkty

Spisał: Tadeusz Paluch Foto: Paweł Mruczek

Źródło: bts.rekord.com.pl/polskieligi.net/90minut.pl