Halowy Final Four w Bielsku-Białej?

Final Four w Cygańskim Lesie?

Bielski Rekord znalazł się w gronie kwartetu finalistów decydującego turnieju futsalowego Pucharu Polski. Niewykluczone, że pierwszy raz w historii będzie gospodarzem owej rywalizacji.
– Wystąpimy o organizację turnieju Final Four. Jesteśmy do tego przygotowani – mówi naszemu portalowi Janusz Szymura, prezes Rekordu. – Nigdy dotąd nie byliśmy gospodarzem takich zawodów, choć o Puchar Polski w obecnej formule rywalizowaliśmy w najlepszej czwórce już pięciokrotnie – dodaje sternik klubu z Cygańskiego Lasu.

Futsalowy turniej odbędzie się na przełomie kwietnia i maja. Prócz pewnych udziału w nim „rekordzistów” o trofeum powalczą zespoły Gatty Active Zduńska Wola i Cleareksu Chorzów. Stawkę finalistów uzupełni najprawdopodobniej Red Devils Chojnice, który pierwszy mecz ćwierćfinałowy z Chemikiem Bydgoszcz wygrał różnicą aż 10 goli.

Dodajmy, że po Halowy Puchar Polski w futsalu Rekord sięgnął dotąd raz – w sezonie 2012/2013. W minionym, w meczu finałowym lepsi okazali się zawodnicy Wisły Kraków, pokonując bielszczan 2:1 podczas zmagań w Chojnicach.

Foto: Paweł Mruczek