Futsal: Gry kontrolne "rekordzistów"

W sparingowych planach „rekordzistów” widnieje siedem spotkań, wśród nich dwumecz z 11-krotnym mistrzem Czech.

To już niemal tradycja, iż latem dochodzi do gier kontrolnych „rekordzistów” z ERA-Packiem Chrudim. Etatowi mistrzowie Czech byli już gośćmi bielszczan w turnieju „Beskidy Futsal Cup 2013”, z kolei przed ponad rokiem futsalowcy Rekordu wzięli udział w międzynarodowym turnieju „Mitropa Cup” u naszych południowych sąsiadów. W trakcie ubiegłorocznych, letnich przygotowań „rekordziści” podejmowali stałych uczestników europejskich rozgrywek UEFA Futsal Cup w towarzyskim dwumeczu, rozgrywanym w hali „Pod Dębowcem” (na górnym zdjęciu). W obu spotkaniach bielszczanie doznali nikłych porażek – 1:2 i 2:3. Latem br. dojdzie do rewizyty Rekordu za południową granicą. Dyspozycję brązowych medalistów MP sprawdzą także dwaj gliwiccy konkurenci z Futsal Ekstraklasy – GAF-Jasna i Nbit oraz pierwszoligowcy z Polski (GKS Tychy) i Czech (Likop Trzyniec). W kalendarzu sierpniowych gier znalazł się również test-mecz z przedstawicielem słowackiej ekstraklasy – Makroteamem Żylina. Dodajmy, iż pierwszy po przerwie urlopowej trening naszych futsalowców odbędzie się w najbliższy poniedziałek – 27 lipca. W planie letnich przygotowań podopiecznych Andrzeja Szłapy jest m.in. krótkie zgrupowanie w Węgierskiej Górce.

Harmonogram sparingów Rekordu:

5 sierpnia (środa)- GAF-Jasna Gliwice