el. Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18

Młodzi „rekordziści” szykują się do startu w eliminacjach futsalowych mistrzostw Polski 18-latków. Na kilka dni przed pierwszym z turniejów Grand Prix bielską premierę zapowiada ich szkoleniowiec –Andrzej Szłapa.

Na razie nasze treningi określiłbym jako przegląd kadr w rocznikach 1996 i 1997. Mam do dyspozycji dużą grupę chłopaków, a to i tak jeszcze nie wszyscy z „rekordzistów” w kategorii U-18. Po pierwsze, jest do zgodne z wieloletnią polityką klubu polegającą na tym, aby jak największa grupa ludzi miała styczność z futsalem. Drugim powodem takiej liczebności jest spore grono zawodników o dobrym przygotowaniu technicznym i ze smykałką do futsalu. No i jest jeszcze trzecia przyczyna. Do udziału w rozgrywkach zgłosiliśmy 24-ech graczy, a jako, że rozegramy w najbliższych tygodniach trzy turnieje eliminacyjne, toteż będę mógł sprawdzić przynajmniej większość z nich w warunkach meczowych. W naszej grupie znalazło się pięć drużyn, z których cztery uzyskają awans do finałowej rozgrywki. Przy pełnym szacunku dla konkurencji, ale sztuką byłoby z tej grupy nie awansować. Na pewno musimy liczyć się z zespołem tyskiego GKS-u, którego trzon stanowią chłopcy grający w nie tak dawnych finałach 20-latków. Gwiazda Ruda Śląska zawsze jest mocna. Zresztą wzajemnie pamiętamy się z ubiegłorocznych mistrzostw U-18, w których pokonaliśmy rudzian po dramatycznym boju w spotkaniu o brązowe medale. Po tym co widzę w ostatnich miesiącach, czy latach, w Gliwicach odbudowuje się młodzieżowy futsal, więc i z GSF-em trzeba siępoważnie liczyć. Natomiast zespół z Knurowa jest dla mnie całkowitym znakiem zapytania, kompletną zagadką.

Eliminacyjna rywalizacja w kategorii U-18 odbędzie się wg formuły Grand Prix, a pierwszy z turniejów odbędzie się już w najbliższą niedzielę w hali Rekordu przy ul. Startowej 13. Kolejne rozegrane zostaną w Gliwicach (14.02.) i w Knurowie 22 lutego br.

Grand Prix turniej eliminacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski (U-18)w futsalu, gr. 4 – 1.02.2015 r.

godz.8:30 REKORD BIELSKO-BIAŁA– GKS Futsal Tychy

godz.9:20 Gwiazda Ruda Śląska – GSF Gliwice

godz.10:10 GKS Futsal Tychy – APN Knurów

godz.11:00 REKORD BIELSKO-BIAŁA– GSF Gliwice

godz.11:50 Gwiazda Ruda Śląska – APN Knurów

godz.12:40 GKS Futsal Tychy – GSF Gliwice

godz.13:30 REKORD BIELSKO-BIAŁA– Gwiazda Ruda Śląska

godz.14:20 GSF Gliwice – APN Knurów

godz.15:10 GKS Futsal Tychy – Gwiazda Ruda Śląska

godz.16:00 REKORD BIELSKO-BIAŁA– APN Knurów

Finały Młodzieżowych MP (U-18) w futsalu odbędą się w dniach 20-22 marca br., w Pawłowicach.