17.Kolejka Ekstraklasy Futsalu:

17.Kolejka Ekstraklasy Futsalu 29.03.15r.Niedziela godz.18;00 Hala Rekordu ul.Startowa 13, 43-300 Bielsko-Biała
REKORD BIELSKO-BIAŁA - Red Devils FC Chojnice 4:3!!!
4:3 39:29min.7.Piotr Szymura(kpt) (REKORD BIELSKO-BIAŁA),

REKORD: 1.Michał Kałuża, 19.Krystian Brzenk – 4.Łukasz Biel, 6.Paweł Machura, 7.Piotr Szymura(kpt), 8.Kamil Kmiecik, 9.Artur Popławski, 10.Rafał Franz, 11.Wojciech Łysoń, 14.Łukasz Mentel, 15.Michał Marek, 17.Andrzej Szłapa, 20.Jan Janovsky, 22.Dmytro Kameko.
Trener: Adam Kryger.

Red Devils FC Chojnice: 21.Jacek Burglin, 33.Vladysłav Bondarenko – 3.Łukasz Sobański(kpt), 5.Andrii Lutsiv, 14.Patryk Laskowski, 15.Vitaliy Kolesnik, 23.Tomasz Kriezel, 27.Patryk Kubiszewski, 77.Mariusz Kaźmierczak.
Trener: Andrii Lutsiv
Żółte kartki: 12:39min.11.Wojciech Łysoń, 36:22min.7.Piotr Szymura(kpt) (obaj REKORD BIELSKO-BIAŁA) - 37:42min. 33.Vladysłav Bondarenko (Red Devils FC Chojnice)
Sędziowie: Grzegorz Wiercioch, Damian Jaruchiewicz.

Medialne echa niedzielnego spotkania z Red Devils Chojnice...

Takich emocji w spotkaniu mistrza Polski z Red Devils chyba nikt się nie spodziewał. Chojniczanie przyjechali do Bielska-Białej w mocno okrojonym składzie i ostatecznie musieli przełknąć gorycz porażki, ale na pewno za swą postawę zbiorą zasłużone brawa.

Futsalowy mistrz Polski nie ma w tym sezonie łatwego życia. Po długiej przerwie zespoły Futsal Ekstraklasy powróciły na ligowe parkiety. Bielszczanie wybrnęli w starciu z ekipą z Chojnic z nie lada opresji.

Na dwie minuty przed końcem mistrzowie Polski przegrywali już różnicą jednej bramki. Ale wtedy do siatki gości trafili kolejno Paweł Machura i Piotr Szymura.

W 38. minucie meczu „Czerwone Diabły” z Chojnic objęły prowadzenie 3:2 w Cygańskim Lesie. Bielski Rekord losy pojedynku zdołał odwrócić, sięgnął po pełną pulę.

Po dramatycznej końcówce spotkanie Rekord Bielsko-Biała wywalczył trzy punkty przed własną publicznością w meczu z Red Devils Chojnice. Na dwie minuty przed przerwą zawodnicy z Cygańskiego Lasu przegrywali 2:3, jednak losy spotkania odmienili Paweł Machura i Piotr Szymura.